Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler
 • Akşam Gazetesi
 • Bir Gün Gazetesi
 • Bugün Gazetesi
 • Cumhuriyet Gazetesi
 • Dünya Gazetesi
 • Fanatik Gazetesi
 • Fotomaç Gazetesi
 • Güneş Gazetesi
 • Haber Türk Gazetesi
 • Hürriyet Gazetesi
 • Millî Gazete
 • Milliyet Gazetesi
 • Posta Gazetesi
 • Radikal Gazetesi
 • Sabah Gazetesi
 • Sözcü Gazetesi
 • Star Gazetesi
 • Takvim Gazetesi
 • Taraf Gazetesi
 • Türkiye Gazetesi
 • Vatan Gazetesi
 • Yeni Akit Gazetesi
 • Yeni Asta Gazetesi
 • Yeni Şafak Gazetesi
 • Zaman Gazetesi

EDREMİT CUMHUR İTTİFAKINDAN BASIN TOPLANTISI, ‘MİLLETİN TAKDİRİ, BAŞIMIZIN ÜZERİNDEDİR’

Bu haber 205 kere okunmuş. 01.04.2024 Pazartesi 22:21

Edremit’te Cumhur İttifakı Edremit AK Parti İlçe Başkanı Murat Tuna, MHP İlçe Başkanı Gökhan Selcan, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Muhammed Vurmaz ve Meclis Üyesi adayı Ekrem Umutlu Basın’ın karşısına çıkarak, seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundular. Başkan Tuna “Edremit’te CHP adayı seçimi kazanmıştır. Bizim Edremit halkına ve demokrasiye saygımız sonsuzdur. Edremit’te kaybeden Cumhur İttifakı değil, Edremit’tir. Bize hangi görev verilirse verilsin, Edremit için canla başla çalışacağız” dedi. MHP Edremit İlçe Başkanı Gökhan Selcan yaptığı açıklamada “Seçimleri kazanan CHP İlçe Başkanı’nı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Öncelikle bizi bu yolda yalnız bırakmayan teşkilatlarımıza ve sizlere teşekkür ediyorum. Allah hayırlısını versin” dedi. Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Muhammed Vurmaz yaptığı açıklamada “31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur ittifakının adayı olarak karşınıza çıktık. Dün itibariyle seçimler sonuçlandı. CHP Adayı Mehmet Ertaş Edremit’in yeni Belediye Başkanı oldu. Ben Mehmet beyi hem Edremit’liler adına hem Cumhur ittifakım adına tebrik diliyorum. Kendisi önümüzdeki süreçte benden projelerim ile ilgili talebi olursa paylaşmaktan onur duyarım. Daha önce de söylediğim gibi biz hizmet anlayışı ile yola çıktık. Hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan Edremit’in eksiklerini tamamlayacağıma söz verdik. Bu bir demokrasi yarışıdır. Bizim Edremit halkına, demokrasiye saygımız sonsuzdur. Bize hangi görev verilirse verilsin, Edremit için canla başla çalışacağım. Bizlere destek veren teşkilat mensuplarımıza ve tüm halkımıza çok teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki süreç hem Belediye yönetimi hem de meclis üyelerimiz açısından hayırlı olur” dedi. Daha sonra açıklamalarda bulunan AK Parti Edremit İlçe Başkanı Murat Tuna seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Murat Tuna “31 Mart’ta Edremit seçmeni bu şekilde takdir etti. Öncelikle seçimi kazanan CHP Adayı Mehmet Ertaş’a başarılar diliyorum. İnşallah Edremit’imizi iyi yere getirir ve Edremit bu keşmekeşlikten kurtulur ve biz de onu alkışlarız. Cumhur ittifakı olarak Edremit için yapacağı hizmetler için desteğimiz tamdır. Edremit ve Büyükşehirleri kaybettik. Millet iradesini koymuştur, saygımız sonsuz. Türkiye genelindeki kaybımızın en büyük sebebi ekonomik sebepler ve emeklilerin durumu olarak uzmanlar ortaya koydular. 22 yılda 18 seçime girdik. Yücel Yılmaz’la 5 yıl mesai yaptım. Bütün 20 ilçenin tamamını CHP’li olan belediyelerin olduğu yerlere hiçbir ayrım yapmadan hizmetini yapmıştır. Yatırımlar ve projeler görülmediyse takdir halkımızındır. Sadece Erdoğan düşmanlığıyla irade ortaya koydular. Ama Cumhurbaşkanımızın iradesi çelik gibi bir iradedir. Bahçeli’nin de iradesi çelik gibidir. Bunu da 20 yıldır gösteriyoruz.

“CUMHUR İTTİFAKININ DEĞİL, EDREMİT’İN KAYBIDIR”

AK Parti 38.470 oy almıştır. CHP 51.018 oy almıştır. Oy farkı 12548’dir. 10 tane meclis üyesi garanti, 11’i Edremit’teki YSK yapacaktır. Biz Edremit Belediyesi meclisinde 1 üyemiz de olsa Edremit’in hakkını savunuruz, 10 kişi de olsa. Milletin iradesi bizim için esastır. Tek üzüntümüz Edremit kaybetmiştir. Cumhur ittifakının kaybı değil, Edremit’in kaybıdır. 6 ay içerisinde hepiniz göreceksiniz ki ya birbirlerini yiyecekler ya da bu memlekete bir şey yapamayacaklarını itiraf edecekler. Seçimi kazandıktan sonra vizyon sahibi olacakları diye bir kaide yok. Biz hem Balıkesir hem de Edremit adına başarılar diliyoruz. Bizim cumhur ittifakında ana kademe, AK Parti Kadın ve Gençlik kollarımız, Mahalle teşkilatlarımıza gece gündüz çalıştılar. Bizlere oy veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz Edremit Belediyesi’nde takipçi olacağız. Biz orada muhalefetiz ama yapılacak olan ve memleketin menfaatine olan ne varsa destek vereceğiz. Ama aksi bir durumda da gereğini yapacağız. Mecliste memlekete yatırım yapacaklarsa destek vereceğiz. Bizi ilgilendiren Edremit’tir. Her şey Edremit için. Dipnot düşmek istiyorum. Seçimden sonra 2 tane ampulü alıyor, ayaklarının altında kırıyor. Buradan kendisine söylüyorum. Kendisi ahlaksız bir başkandır. Ahlaklı olsaydı AK Parti’nin amblemini ayaklar altında ezmezdi” dedi.

“GENEL SİYASET VE İDEOLOJİK BİR DURUM”

Gazetecilerin bu seçimi neden kaybettiniz? Sebebi nedir? Şeklinde soruya Muhammed Vurmaz “Genel siyasetle ilgili gördükleri yanlışlıklar veya eksiklikleri sebep gösterdiler. Bu bir milletvekili seçimi değil desek de vatandaşımız öyle düşünmüyor. İdeolojik bir durum var. Önümüzdeki dönemde Edremit aşkımız bu seçimle sınırlı değil. Bir gün Edremit bize inanacaktır ve ideolojinin bir kenara bırakılacağı günlerin çok uzak olmadığını düşünüyorum” dedi.

“17 BİN SEÇMEN SANDIĞA GİTMEDİ”

Murat Tuna sözlerine şöyle devam etti: “137 bin seçmenimiz var. Edremit’te 17 bin seçmen sandığa gitmedi. 38 bine yakın oy almışız. Bine yakın bir kaybımız var. Türkiye genelinde de katılım azaldı. Balıkesir’de de 1 milyon oy var. Geçen seçimde alınan oylar 900 bindi, bugün alınan oylar 350 bin civarı. Bunun sebebi ekonomik sebepler olabilir, emeklilikten dolayı gitmemiş olabilir. Tepkisini sandığa gitmeyerek de yansıtmış olabilir. Yüzde 18 insan yine sandığa gitmedi. Edremit’te de 20 bin oy ortadadır. Belki sandığa gidilseydi 15 bini bizimdi. Seçmenin takdiridir, saygımız sonsuz” dedi.

"MİLLETİN TAKDİRİ, BAŞIMIZIN ÜZERİNDEDİR"

Başkan Tuna, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kaybetmesinin sebebi nedir sorusuna ise “Türkiye genelinde böylesi bir sonuç ortaya çıkmasaydı, Balıkesir’de de çıkmayacaktı. Eğer hizmet göz önüne alınarak verilmediyse takdir seçmenindir. Bunun sebebi ekonomik pahalılık, emekli maaşı vs. sebepler olabilir. Milletin takdiri neyse başımızın üzerinde yeri var. Yeniden Refah kendine münhasır bir partidir. Bu kadar oy çıkarması normaldir. Milletimiz Yeniden Refah’ı takdir etmiştir, onlara da başarılar dileriz. Bizim rakibimiz o değil. Bizim rakibimiz kendimiziz. Hizmette rakibiz” dedi.

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?